Ciepłe okna

Ciepłe okna, to temat N°1 wśród producentów okien i drzwi. Wychwalają oni swoje produkty jako najbardziej energooszczędne i najbardziej trwałe.

Lata mijają i przychodzi czas, kiedy te wszystkie przechwałki należy poddać solidnej weryfikacji, okazuje się wówczas, że prawie wszystko uległo przedawnieniu. Technologia dalej się rozwija, to co było kiedyś najlepsze dziś już nie jest tak dobre, ponadto dochodzi do tego kwestia naturalnego zużycia, którego gwarancja nie obejmuje.

Obserwujemy wydatki na ogrzewanie i co roku są coraz wyższe. Zwalamy to inflacje i rosnące ceny energii i paliwa.

Uważamy, że powyższe ma wpływ, ale nie tylko. Na pewno żaden sprzedawca nie powiedział Państwu, że po latach eksploatacji stolarki, większość deklarowanych parametrów izolacji termicznej ulegnie zmianie na niekorzyść.

Wiemy doskonale jak możemy zmienić ten stan rzeczy dokonując koniecznych zmian powodujących, że rachunki za energie będą znów przyjaźniejsze.

Ciepłe okna i drzwi muszą mieć sprawne uszczelki

Ciepłe okna | Zmiana uszczelek

Często stare uszczelki są sparciałe i poprzerywane, tracą one swoją sprężystość i nie przylegają już tak dokładnie do ram.

Występowanie nieszczelności na styku z ramą, często wyczuwane jest porą zimową, kiedy jesteśmy w pobliżu okna, kładziemy ręczniki, instalujemy prymitywne uszczelki i dalej jest słabo.

W ofercie posiadamy uszczelki, które są niezwykle trwałe i będą się dobrze sprawować nawet przy dużych mrozach.

Na specjalne zamówienie, jesteśmy wstanie wykonać dodatkowe kanały na uszczelki, tak aby uszczelnienie odbywało się podwójnie.

Okapniki

W oknach drewnianych sprzed kilku lat, oraz w oknach o obniżonym standardzie wyposażenia stosowane były tzw. „zimne” okapniki. Chodzi o to, że były one wykonane w całości z metalu, a ich przylga dla styku z uszczelką była również metalowa.

Jak wiemy z fizyki, aluminium jest dobrym przewodnik ciepła, dlatego też mróz bez problemu przedostaje się do środkowej strefy wrębowej ramy ościeżnicy. Na nieszczęście metal styka się bezpośrednio z uszczelką.

Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, iż własnie w tym miejscu wytwarza się mostek termiczny powodując skropliny, które mogą zamarzać.

Dzisiaj, do zaoferowania mamy znakomite okapniki z wkładką termiczną z tworzywa sztucznego, w różnych ciekawych kolorach i kształtach, eliminują one doskonale efekt przemarzania.

Ciepłe szyby to najważniejszy element stolarki

Ciepłe okna muszą być zawsze wyposażone w ciepłe szybyW momencie zakupu przez Państwa okien i drzwi, oferowany standard energetyczny mógł być różny, a parametr izolacyjny Ug mógł się wahać między 3.0 – 1.0 [W/m²K]. Wiemy bowiem, że im mniejszy jest współczynnik przenikania ciepła, to tym samym koszty ogrzewania maleją.

Aby uzyskać pożądany parametr cieplny, zespolenie szklane musi być wypełnione gazem szlachetnym oraz posiadać powłokę niskoemisyjną na przynajmniej jednej tafli szkła.

Prawdopodobnie nikt w momencie sprzedaży okien nie poinformował Państwa o tym, że dostawcy zespoleń nie mogą zagwarantować użytkownikom utrzymania parametrów szyby na dłużej niż 5 lat, gdyż gaz zawarty w pakiecie z biegiem czasu osiada dnie zespolenia lub ulatuje.

Stąd odpowiedź na rosnące rachunki za ogrzewanie.

Przed nowym sezonem grzewczym powinniśmy zbadać czy nasze szyby są nadal „ciepłe” i czy możemy poprzez wymianę ich na nowe poprawić zdecydowanie parametry, które przełożą się w sposób wymierny na wydatki związane z energetyką domu.

Podsumowując.

Aby mieć ciepłe okna i drzwi to, musimy zadbać o trzy kluczowe sprawy: sprawne uszczelki, okapniki z termowkładką i nowoczesne energooszczędne szyby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>